ŠVICA, vožnja z LEDENIŠKIM VLAKOM

Cena odhoda

Gorenjska

379,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

399,00 EUR

pri udeležbi najmanj 30 oseb

Ljubljana

379,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

399,00 EUR

pri udeležbi najmanj 30 oseb

Štajerska

409,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

429,00 EUR

pri udeležbi najmanj 30 oseb

Podrobnosti

Možni popusti:
  • OTROK DO 12 L. NA DOD. LEŽIŠČU 5,00 %
Možna doplačila:
  • ENOPOSTELJNA SOBA 49,00 EUR

Ledeniški vlak, slavni Glacier express, znameniti ledeniški vlak v švicarskih Alpah, povezuje dve osrednji gorski središči: St. Moritz in Zermatt. Celotna trasa obsega sedem in pol urno vožnjo s panoramskim turističnim vlakom na ozkotirni železnici in nas popelje preko 291 mostov in skozi 91 predorov. Najvišja točka proge je na višini 2033 m. Del proge je uvrščen na seznam Unescove svetovne dediščine. Na naši poti se bomo peljali večji del trase; do je na relaciji med Brigom in St. Moritzem.

Predviden program

1. dan: odhod v poznih večernih urah in vožnja preko Italije.

2. dan: V jutranjih urah bomo prispeli na območje jezera Maggiore in do meje s Švico. Nadaljevali bomo preko prelaza Simplon, ki dosega višino 2005 m, in nadaljevali do mesta Brig. Tu se bomo presedli na Ledeniški vlak; Glacier Express, in se odpeljali do St. Moritza. Udoben vlak nas bo popeljal skozi gorsko srce Švice, skozi pokrajino čiste narave s prostranimi gozdovi, mimo mirnih alpskih pašnikov, gorskih kotlin, skozi slikovite doline, vasice in mesteca starodavnih izročil: Filisur, Tiefencastel, Thusis, Chur, Disentis, Andermatt, Brig. Prečkali bomo prelaz Oberalp na višini 2033 m, potovali preko 200 mostov in se peljali skozi več kot 80 tunelov. Gorska panorama na naši poti je čudovita. Po šest urni vožnji bomo v popoldanskih urah izstopili v mondenem St. Moritzu in imeli krajši postanek. V nadaljevanju se bomo odpeljali v dolino Engadin, se nastanili v hotelu, imeli večerjo in prenočevanje.

3. dan: Po zajtrku se bomo odpeljali proti Italiji. Najprej bomo prečkali slikoviti prelaz Ofen na višini 2149, imeli krajši postanek, nadaljevali do obmejnega mesteca Münster / Müstair in nato nadaljevali proti v dolino Venosta (Vinschau), ki vodi proti Bolzanu. Leži na tromeji med Avstrijo, Italijo in Švico, tu je v preteklosti vodila pomembna trgovska pot Via Claudia Augusta, o tem pričajo gradovi, cerkve in samostani. Središče zgornjega dela doline je mestece Glorenza / Glurns, nekoč center trgovine s soljo, danes pa prijazno in utrjeno mestece s pridihom srednjeveškega čara. Nadaljevali bomo do prelaza Resia, ki vodi naprej v Avstrijo. Slovi po umetnem akumulacijskem jezeru, sredi katerega stoji zvonik, ki je ostanek potopljene cerkve. Nadaljevali bomo z vožnjo mimo Bolzana / Bozen, prestolnice Južne Tirolske in ponovno prestopili v Avstrijo na Vzhodno Tirolsko. Vožnja proti domu, kamor je prihod predviden v poznih večernih urah.

 

Cena vključuje

  • prevoz s turističnim avtobusom,
  • zunanje oglede po programu,
  • en polpenzion v hotelu turistične kategorije v dvoposteljni sobi na območju St. Moritza,
  • en polpenzion v hotelu turistične kategorije v dvoposteljni sobi na območju Domodossole,
  • vožnjo z vlakom Glacier Express na relaciji Brig – St. Moritz,
  • obvezna taksa za vožnjo z vlakom,
  • turistično vodenje z licenco GZS, organizacijo ter ddv.

Opomba k ceni

Arriva Alpetour d.o.o. lahko v programu določi dve ceni aranžmaja, ki sta odvisni od dejanskega števila prijavljenih potnikov. Potnik se prijavi po nižji, vendar je seznanjen in nepreklicno soglaša z doplačilom razlike med nižjo in višjo ceno. Če se bo za potovanje prijavilo manjše število potnikov, vas bomo o spremenjenih pogojih obvestili 10 dni pred odhodom. Potnik ne more odstopiti od pogodbe, če bi nastopili pogoji za morebitno zvišanje cene.

Opombe k aranžmaju

  • Program bo izveden ob prijavi vsaj 30 potnikov, v nasprotnem primeru vas bomo obvestili najmanj 7 dni pred začetkom potovanja / izleta.
  • Odhod s Štajerske zagotavljamo ob prijavi 4 (štirih) oseb.
  • Za potovanje potrebujete veljavni osebni dokument.
  • Ob rezervaciji je potrebno predložiti osebni dokument.
  • Ob prijavi je potrebno plačati 30 % cene aranžmaja, preostali del pa najkasneje 8 dni pred pričetkom potovanja / izleta.
  • Program bo izveden v vsakem vremenu. Pridržujemo si pravico do spremembe programa v primeru nepredvidenih vremenskih razmer ali višje sile.
  • Priporočamo topla športna oblačila.
  • Denarna valuta v Švici je švicarski frank (CHF). Izračun cene je narejen decembra 2018. V primeru spremembe tečajnice Banke Slovenije si pridržujemo pravico do spremembe cene izleta.
  • Foto: www.glacierexpress.ch
  • Splošni pogoji in navodila za turistične aranžmaje in izlete so sestavni del programa. Dobite jih v naših turističnih poslovalnicah ali na spletni strani www.alpetour.si.
  • Prijave do 15. 5. 2019 oz. do zasedbe prostih mest.

Eden od možnih načinov plačila aranžmaja

  • telefonska prijava na našem prodajnem mestu in istočasno plačilo s kreditno kartico na daljavo (s karticami Eurocard, Visa, American Express, Diners, Mastercard itd. in nekaterimi debetnimi karticami),
  • spletni nakup.
Odhod: 22.06.2019
Vstopna postaja Trajanje Cena
01:00 - PTUJ - AP3 dni Oddaj povpraševanje  409,00 EUR
01:30 - MARIBOR - ZUNANJI PERON AP3 dni Oddaj povpraševanje  409,00 EUR
02:00 - SLOVENSKA BISTRICA - SPAR3 dni Oddaj povpraševanje  409,00 EUR
02:30 - CELJE - DVORANA ZLATOROG3 dni Oddaj povpraševanje  409,00 EUR
02:30 - JESENICE - ŽP3 dni 379,00 EUR
02:50 - RADOVLJICA - AP3 dni 379,00 EUR
03:10 - KRANJ - AP3 dni 379,00 EUR
03:30 - ŠKOFJA LOKA - AP3 dni 379,00 EUR
04:00 - LJUBLJANA - HALA TIVOLI3 dni 379,00 EUR

Prodajna mesta

Turistična poslovalnica KRANJ

Bleiweisova cesta 5
4000 Kranj

T: (04) 20-13-220
F: (04) 20-13-221
E: kranj@alpetour.si

Delovni čas 
ponedeljek – petek: 7.00 – 19.00
sobota: 8.00 – 12.00

 

Turistična poslovalnica ŠKOFJA LOKA

Kapucinski trg 13
4220 Škofja Loka

T: (04) 51-70-305
F: (04) 51-70-306
E: skofjaloka@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 17.00
sobota: zaprto

Delovni čas od 6. 3. do 28. 6. 2019
ponedeljek – petek: 8.00 – 19.00
sobota: 8.00 – 12.00

 

Turistična poslovalnica RADOVLJICA

Kranjska cesta 9
4240 Radovljica

T: (04) 53-20-445
E: radovljica@alpetour.si

Delovni čas 
ponedeljek – petek: 8.00 – 19.00
sobota: 8.00 – 12.00

 

Turistična poslovalnica JESENICE

Cesta maršala Tita 18
4270 Jesenice

T: (04) 58-09-755
F: + 386 4 58-09-792
E: jesenice@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 7.00 – 17.00
prva in zadnja sobota v mesecu: 8.00 – 12.00

 

Turistična poslovalnica DOMŽALE

Ljubljanska cesta 82
1230 Domžale

T: (01) 72-20-016
F: (01) 72-20-017
E: domzale@alpetour.si

Delovni čas med šolskim letom
ponedeljek – petek: 9.00 – 17.00 razen
ponedeljek – petek (od 30. do 2. v mesecu): 8.00 – 19.00
sobota (od 30. do 2. v mesecu): 8.00 – 12.00
ostale sobote: zaprto

Prvomajske počitnice 2019
29.4., 30.4., 3.5.: 9.00 – 17.00
sobota 4.5.: zaprto
ponedeljek 6.5.: 8.00 – 19.00

Od 19.4. do 3.5.: 8.00 – 15.00.

 

 

 

 

 

Turistična poslovalnica TRŽIČ

Predilniška 1
4290 Tržič

T: (04) 59-63-280
F: (04) 59-63-257
E: trzic@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 15.45
pri in zadnji šolski dan v mesecu: 6.00 – 17.00
sobota: zaprto

 

Turistična poslovalnica MARIBOR

Mlinska ulica 28
2000 Maribor

T: (02) 23-50-204
E: maribor@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota: zaprto

 

Turistična poslovalnica PTUJ

Miklošičeva ulica 2
2250 Ptuj

T: (02) 23-50-206
E: ptuj@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota: zaprto