ŠVICA; vožnja z vlakom Bernina Express

Cena odhoda

Gorenjska

252,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

277,00 EUR

pri udeležbi najmanj 30 oseb

Ljubljana

252,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

277,00 EUR

pri udeležbi najmanj 30 oseb

Štajerska

282,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

307,00 EUR

pri udeležbi najmanj 30 oseb

Podrobnosti

Možni popusti:
  • OTROK DO 12 L. NA DOD. LEŽIŠČU 5,00 %
Možna doplačila:
  • ENOPOSTELJNA SOBA 60,00 EUR

Švica je v vsakem letnem času zelo priljubljen cilj svetovnih potnikov, smučarjev in pohodnikov. Izjemno lepa pokrajina, visoki gorski masivi, jezera in reke, slapovi in čudovita stara mestna jedra. Vse to je Švica. Njena raznolikost je njena odlika; vsaka dolina je svet zase, vsako jezero obkrožajo drugačne silhuete, vsaka gora je oblikovana po drugačnem navdihu.

Predvideni program

1. dan: Odhod v jutranjih urah in vožnja proti Benetkam, Veroni, mimo Gardskega jezera do Brescie, kjer bomo zapustili avtocesto in se podali do slikovitega jezera Iseo ali Sebino, šestega največjega italijanskega jezera. Krasi ga največji evropski jezerski otok, Montisola. Jezero je stičišče alpskega severa in mediteranskega juga. Blaga klima je omogočala naselitev ljudstev že v prazgodovini; pokazatelji so ostanki številnih gradov, cerkva, samostanov, meščanskih vil in palač. Postanek bomo naredili v slikoviti vasici Iseo. Z vožnjo bomo nadaljevali ob jezeru in po dolini Camonica, ki je uvrščena na seznam dediščine UNESCO; dolina slovi po risbah, ki so jih tamkajšnji prebivalci v prazgodovini na različne načine vrezovali na gladke skalne površine, prikazujejo pa dogodke iz vsakdanjega življenja. Krajši postanek in možen ogled. Nadaljevali bomo proti švicarski meji, namestitev v hotelu, večerja in prenočitev.

2. dan: Po zajtrku bomo vstopili na vlak in se odpeljali v Švico. Vozili se bomo po slavni progi Bernina express, ki je uvrščena na unescov seznam. Celotna trasa proge je edinstvena; povezuje mesta TiranoSt. MoritzDavos in Chur. Vožnja traja približno 4 ure in vodi čez 196 mostov, skozi 55 tunelov, čez gorski prelaz Bernina, najvišjo točko pa doseže na postaji Ospizio Bernina na višini 2253 m, blizu vrha Piz Bernina, ki je s 4049 m najvišji vrh Vzhodnih Alp. Doživetja, razgledi in narava, ki jo bomo srečevali na naši poti so edinstveni! Peljali se bomo le po delu trase; izstopili bomo v St. Moritzu, mondenemu turističnemu središču. Sprehodili se bomo po mestu, imeli prosto, nato bomo nadaljevali proti mestu Chur, ki je najstarejše švicarsko mesto in sedež kantona (pokrajine) Graubünden. Sprehodili se bomo po starem mestnem jedru, mimo mogočne romanske katedrale, cerkve s. Mihaela in številnih meščanskih stavb. Vožnja v hotel, namestitev, večerja in prenočitev.

3. dan: Po zajtrku se bomo odpeljali na območje San Bernardina in nadaljevali z vožnjo proti jugu. Ogled Bellinzone, najbolj italijanskega mesta v Švici. Dolga stoletja so se bile bitke za prevlado, dokončno pa je 1516. mesto pripadlo Švici.  Nad mestom se dviguje mogočna trdnjava, iz katere so varovali vstop v dolino.  Trdnjava je uvrščena na seznam UNESCO, saj je ena najpomembnejših primerov srednjeveškega obrambnega sistema v Alpah. Sprehodili se bomo po mestnem jedru, ki močno spominja na mesta v Lombardiji. Sledi vožnja v čokoladnico Alprose, ki je največja proizvajalka švicarske čokolade. Postanek za obisk tovarniške trgovine. Po ogledu bomo nadaljevali do Lugana, pomembnega švicarskega poslovnega središča. Leži ob istoimenskem jezeru. Postanek bomo namenili sprehodu po promenadi ob jezeru, starem delu mesta, z močno italijansko zasnovo in po trgih nad katerimi se kitijo pročelja meščanskih hiš. Po ogledu vožnja proti domu. Vozili se bomo mimo Coma, Milana in naprej mimo Benetk. Prihod v poznih večernih urah.

Cena vključuje

  • prevoz s turističnim avtobusom,
  • zunanje oglede po programu,
  • dva polpenziona v hotelih turistične kategorije v dvoposteljni sobi na območju Vaduza in Tirana,
  • vožnjo z vlakom Bernina Express, na relaciji Tirano – St. Moritz,
  • obisk prodajno – razstavnega salona čokoladnice Alprose,
  • turistično vodenje z licenco GZS, organizacijo ter ddv.

Možno doplačilo vodniku na poti

  • ogled slavnih risbarij v Val Camonica: približno 6,00 €,
  • ogled gradu v Bellinzoni: približno 6,00 CHF,

Opomba k ceni

Arriva Alpetour d.o.o. lahko v programu določi dve ceni aranžmaja, ki sta odvisni od dejanskega števila prijavljenih potnikov. Potnik se prijavi po nižji, vendar je seznanjen in nepreklicno soglaša z doplačilom razlike med nižjo in višjo ceno. Če se bo za potovanje prijavilo manjše število potnikov, vas bomo o spremenjenih pogojih obvestili 7 dni pred odhodom. Potnik ne more odstopiti od pogodbe, če bi nastopili pogoji za morebitno zvišanje cene.

Opombe k aranžmaju

  • Program bo izveden ob prijavi vsaj 30 potnikov, v nasprotnem primeru vas bomo obvestili najmanj 7 dni pred začetkom potovanja / izleta.
  • Odhod s Štajerske zagotavljamo ob prijavi vsaj 4 (štirih) oseb.
  • Za potovanje potrebujete veljavni osebni dokument.
  • Ob rezervaciji je potrebno predložiti osebni dokument.
  • Ob prijavi je potrebno plačati 30 % cene aranžmaja, preostali del pa najkasneje 8 dni pred pričetkom potovanja / izleta.
  • Aranžma bo izveden v vsakem vremenu. Pridržujemo si pravico do spremembe programa v primeru nepredvidenih vremenskih razmer ali višje sile.
  • Priporočamo topla športna oblačila.
  • Denarna valuta v Švici je švicarski frank (CHF). Izračun cene je narejen oktobra 2019. V primeru spremembe tečajnice Banke Slovenije si pridržujemo pravico do spremembe cene izleta.
  • Foto: www.rhb.ch
  • Splošni pogoji in navodila za turistične aranžmaje in izlete so sestavni del programa. Dobite jih v naših turističnih poslovalnicah ali na spletni strani www.alpetour.si.
  • Prijave možne do enega meseca pred razpisanim terminom oziroma do zasedbe prostih mest.

Eden od možnih načinov plačila aranžmaja

  • telefonska prijava na našem prodajnem mestu in istočasno plačilo s kreditno kartico na daljavo (s karticami Eurocard, Visa, American Express, Diners, Mastercard itd. in nekaterimi debetnimi karticami),
  • spletni nakup.
Odhodi: 25.04.2020
Vstopna postaja Trajanje Cena
02:30 - PTUJ - AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:00 - MARIBOR - ZUNANJI PERON AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:30 - SLOVENSKA BISTRICA - SPAR 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - CELJE - DVORANA ZLATOROG 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - JESENICE - ŽP 3 dni 252,00 EUR
04:20 - RADOVLJICA - AP 3 dni 252,00 EUR
04:40 - KRANJ - AP 3 dni 252,00 EUR
05:00 - ŠKOFJA LOKA - AP 3 dni 252,00 EUR
05:30 - LJUBLJANA - HALA TIVOLI 3 dni 252,00 EUR
Odhodi: 29.05.2020
Vstopna postaja Trajanje Cena
02:30 - PTUJ - AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:00 - MARIBOR - ZUNANJI PERON AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:30 - SLOVENSKA BISTRICA - SPAR 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - CELJE - DVORANA ZLATOROG 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - JESENICE - ŽP 3 dni 252,00 EUR
04:20 - RADOVLJICA - AP 3 dni 252,00 EUR
04:40 - KRANJ - AP 3 dni 252,00 EUR
05:00 - ŠKOFJA LOKA - AP 3 dni 252,00 EUR
05:30 - LJUBLJANA - HALA TIVOLI 3 dni 252,00 EUR
Odhodi: 26.06.2020
Vstopna postaja Trajanje Cena
02:30 - PTUJ - AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:00 - MARIBOR - ZUNANJI PERON AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:30 - SLOVENSKA BISTRICA - SPAR 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - CELJE - DVORANA ZLATOROG 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - JESENICE - ŽP 3 dni 252,00 EUR
04:20 - RADOVLJICA - AP 3 dni 252,00 EUR
04:40 - KRANJ - AP 3 dni 252,00 EUR
05:00 - ŠKOFJA LOKA - AP 3 dni 252,00 EUR
05:30 - LJUBLJANA - HALA TIVOLI 3 dni 252,00 EUR
Odhodi: 18.09.2020
Vstopna postaja Trajanje Cena
02:30 - PTUJ - AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:00 - MARIBOR - ZUNANJI PERON AP 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
03:30 - SLOVENSKA BISTRICA - SPAR 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - CELJE - DVORANA ZLATOROG 3 dni Oddaj povpraševanje  282,00 EUR
04:00 - JESENICE - ŽP 3 dni 252,00 EUR
04:20 - RADOVLJICA - AP 3 dni 252,00 EUR
04:40 - KRANJ - AP 3 dni 252,00 EUR
05:00 - ŠKOFJA LOKA - AP 3 dni 252,00 EUR
05:30 - LJUBLJANA - HALA TIVOLI 3 dni 252,00 EUR

Prodajna mesta

Turistična poslovalnica KRANJ

Bleiweisova cesta 5
4000 Kranj

T: (04) 20-13-220
F: (04) 20-13-221
E: kranj@alpetour.si

Delovni čas 
ponedeljek – petek: 7.00 – 19.00
sobota: 8.00 – 12.00

 

 

Turistična poslovalnica ŠKOFJA LOKA

Kapucinski trg 13
4220 Škofja Loka

T: (04) 51-70-305
F: (04) 51-70-306
E: skofjaloka@alpetour.si

Delovni čas 28. 10. 2019 – 23. 2. 2020
ponedeljek – petek: 8.00 – 17.00
sobota: zaprto

 

Turistična poslovalnica RADOVLJICA

Kranjska cesta 9
4240 Radovljica

T: (04) 53-20-445
E: radovljica@alpetour.si

Delovni čas 28. 10. 2019 – 23. 2. 2020
ponedeljek – petek: 7.00 – 17.00
prva in zadnja sobota v mesecu: 8.00 – 12.00
ostale sobote: zaprto

 

 

Turistična poslovalnica JESENICE

Cesta maršala Tita 18
4270 Jesenice

T: (04) 58-09-755
F: + 386 4 58-09-792
E: jesenice@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 17.00
prva in zadnja sobota v mesecu: 8.00 – 12.00
ostale sobote: zaprto

 

 

Turistična poslovalnica DOMŽALE

Ljubljanska cesta 82
1230 Domžale

T: (01) 72-20-016
F: (01) 72-20-017
E: domzale@alpetour.si

Delovni čas 28. 10. 2019 – 23. 2. 2020
ponedeljek – petek: 9.00 – 17.00
sobota: zaprto

V času predprodaje vozovnic šolsko leto 2019/2020
4., 5., 28., 29. november
2., 3. december
6., 7., 30., 31. januar
3., 4., 27., 28. februar
2., 3., 30., 31. marec
1., 2. april
4., 5., 28., 29. maj
1., 2. junij
30. november, 1. in 29. februar, 30.maj
ponedeljek – petek: 8.00 – 19.00
sobota: 8.00 – 12.00

 

 

 

 

 

 

 

Turistična poslovalnica TRŽIČ

Predilniška 1
4290 Tržič

T: (04) 59-63-280
F: (04) 59-63-257
E: trzic@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 15.45
prvi in zadnji šolski dan v mesecu: 6.00 – 17.00
sobota: zaprto

Delovni čas v času predprodaje vozovnic šolsko leto 2019/2020
4., 5., 29. november
2. december
6., 31. januar
3., 28. februar
2., 31. marec
1. april
4., 5., 29. maj
1. junij
ponedeljek – petek: 6.00 – 17.00

 

 

Turistična poslovalnica MARIBOR

Mlinska ulica 28
2000 Maribor

T: (02) 23-50-204
E: maribor@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota: zaprto

 

Turistična poslovalnica PTUJ

Miklošičeva ulica 2
2250 Ptuj

T: (02) 23-50-206
E: ptuj@alpetour.si

Delovni čas
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota: zaprto