VLAK ČEZ 100 DOLIN in JEZERO MAGGIORE

Cena odhoda

Gorenjska

175,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

210,00 EUR

pri udeležbi najmanj 25 oseb

Ljubljana

175,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

210,00 EUR

pri udeležbi najmanj 25 oseb

Štajerska

205,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

240,00 EUR

pri udeležbi najmanj 25 oseb

Dolenjska

200,00 EUR

pri udeležbi najmanj 40 oseb

235,00 EUR

pri udeležbi najmanj 25 oseb

Podrobnosti

Možni popusti:
  • OTROK DO 12 L. NA DOD. LEŽIŠČU 5,00 %
Možna doplačila:
  • ENOPOSTELJNA SOBA 35,00 EUR

Železnica čez Sto dolin (Ferrovia delle Centovalli) je 52 km dolga ozkotirna proga od Locarna v Švici do Domodossole v Italiji. Za svoje ime se lahko zahvali skoraj stotim dolinam, ki jih prečka. Med vožnjo z vlakom bomo srečevali bujno vegetacijo, prečkali globoke čeri in slapove, videli griče z vinogradi in sanjave vasice. Vrhunca potovanja sta prečkanje viadukta Isorno pri Intragni in odsek ob čereh med Intragno in Rejem.

Predviden program

1. dan: Odhod v zgodnjih jutranjih urah, ko se bomo odpeljali proti Milanu. Kulturnih in zgodovinskih znamenitosti je v tej prestolnici toliko, da je skorajda nemogoče zajeti vse. Močan pečat Milanu daje ulica Galleria Vittorio Emanuele II, ki je prekrita z obokanim stropom iz stekla in jekla ter s stekleno kupolo v središču. V Milanu ne smemo izpustiti operne hiše Scala, ki se kosa z največjimi svetovnimi opernimi hišami. Lahko se bomo sprehodili skozi muzej, ki hrani številne inštrumente, portrete in dokumente vezane na številne glasbene mojstre, ki so v preteklosti ustvarjali v tej instituciji. Nato se bomo sprehodili do mogočne in znamenite katedrale, imenovane Il Duomo di Milano. Gradili so jo od 14. do 19. stol., dejansko pa obnavljanje te stvaritve, ki je ena največjih evropskih cerkva, zahteva nova in nova zahtevna dela, ki jim ni videti konca. Nato se bomo odpeljali do jezera Maggiore , kjer si bomo ogledali svetišče sv. Katarine (Santuario di Santa Caterina del Sasso), ki stoji pod strmo jezersko pečino. Po legendi naj bi ga ustanovil lokalni bankir, njegova ladja se je med plovbo po jezeru potopila. V stiski se je priprosil sv. Katarini in zato naj bi ga naplavilo pod pečino. Do svetišča se bomo spustili po panoramskem stopnišču od koder se odpirajo pogledi na jezero in Alpe. Zunanji ogled, po želji doplačilo za vstop v cerkev. Sledi vožnja v hotel, namestitev, večerja in prenočitev.

2. dan: Po zajtrku se bomo odpravili v Domodossolo, kjer bomo prestopili na vlak in se odpeljali po trasi železniške proge Centovalli (Sto dolin). Celotna trasa je dolga 52 km, pelje preko 83 viaduktov in gre skozi 31 galerij. Peljali se bomo mimo mesteca Re, ki je približno na polovici celotne proge in kjer stoji znana romarska cerkev. Naš cilj bo na območju mest Locarno in Ascona, ki ležita na skrajnem severu jezera Maggiore. Skupno jima je blago podnebje, ki omogoča, da tu uspevajo palme in krasijo objezerska sprehajališča. Sprehodili se bomo po mestnem jedru Locarna in srečevali arhitekturo, ki je značilna za italijanska mesteca; palače nad ozkimi uličicami, ki se stekajo v trg z mestno hišo in cerkvijo. Prosto ali možnost vzpona do Marijinega svetišča Madonna del Sasso. Razgledi na jezero in okoliške mogočne gore so veličastni. V zgodnjih popoldanskih urah sledi vožnja proti domu. Prihod je predviden v nočnih urah.

Cena vključuje

  • prevoz s turističnim avtobusom,
  • zunanje oglede po programu,
  • zunanji ogled svetišča sv. Katarine,
  • vožnjo z vlakom Centovalli (Sto dolin), na relaciji Domodossola – Locarno,
  • en polpenzion v hotelu 4* v dvoposteljni sobi,
  • turistično vodenje z licenco GZS, organizacijo ter ddv.

Možno doplačilo vodniku na poti

  • vzpenjača v Locarnu: predvidoma 6,00 CHF / osebo

Opomba k ceni

Arriva d.o.o. lahko v programu določi dve ceni aranžmaja, ki sta odvisni od dejanskega števila prijavljenih potnikov. Potnik se prijavi po nižji, vendar je seznanjen in nepreklicno soglaša z doplačilom razlike med nižjo in višjo ceno. Če se bo za potovanje prijavilo manjše število potnikov, vas bomo o spremenjenih pogojih obvestili 7 dni pred odhodom. Potnik ne more odstopiti od pogodbe, če bi nastopili pogoji za morebitno zvišanje cene.

Opombe k potovanju

  • Program bo izveden ob prijavi vsaj 25 potnikov, v nasprotnem primeru vas bomo obvestili najmanj 7 dni pred začetkom potovanja / izleta.
  • Odhod s Štajerske zagotavljamo ob prijavi vsaj 4 (štirih) oseb.
  • Odhod z Dolenjske (Novo mesto) bomo zagotovili ob prijavi vsaj 6 (šestih) potnikov.
  • Odhod z Dolenjske (Kočevje) bomo zagotovili ob prijavi vsaj 6 (šestih) potnikov.
  • Za potovanje potrebujete veljavni osebni dokument.
  • Na poti potrebujete veljavni osebni dokument.
  • Ob prijavi je potrebno plačati 30 % cene aranžmaja, preostali del pa najkasneje 8 dni pred pričetkom potovanja / izleta.
  • Splošni pogoji so sestavni del tega programa in so vam na voljo na naših prodajnih mestih ali www.alpetour.si

Eden od možnih načinov plačila aranžmaja

  • telefonska prijava na našem prodajnem mestu in istočasno plačilo s kreditno kartico na daljavo (s karticami Eurocard, Visa, American Express, Diners, Mastercard itd. in nekaterimi debetnimi karticami),
  • spletni nakup.
Odhod: 05.06.2021
Vstopna postaja Trajanje Cena
01:00 - PTUJ - AP2 dni Oddaj povpraševanje  205,00 EUR
01:30 - MARIBOR - ZUNANJI PERON AP2 dni Oddaj povpraševanje  205,00 EUR
02:00 - SLOVENSKA BISTRICA - SPAR2 dni Oddaj povpraševanje  205,00 EUR
02:30 - CELJE - DVORANA ZLATOROG2 dni Oddaj povpraševanje  205,00 EUR
02:30 - JESENICE - ŽP2 dni 175,00 EUR
02:40 - KOČEVJE - AP2 dni Oddaj povpraševanje  200,00 EUR
02:50 - NOVO MESTO - QLANDIA2 dni Oddaj povpraševanje  200,00 EUR
02:50 - RADOVLJICA - AP2 dni 175,00 EUR
03:10 - KRANJ - AP2 dni 175,00 EUR
03:30 - ŠKOFJA LOKA - AP2 dni 175,00 EUR
04:00 - LJUBLJANA - HALA TIVOLI2 dni 175,00 EUR

Prodajna mesta

Turistična poslovalnica KRANJ

Bleiweisova cesta 5
4000 Kranj

T: (04) 20-13-220
E: kranj@alpetour.si

Delovni čas od 26. oktobra 2020 do 28. februarja 2021 
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota, nedelja, praznik: zaprto
nedelja, praznik: zaprto

Delovni čas 
ponedeljek – petek: 7.00 – 19.00
sobota: 8.00 – 12.00

nedelja, praznik: zaprto

Prodajno mesto je od 16.11.2020 do nadaljnjega zaprto. Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.

Turistična poslovalnica ŠKOFJA LOKA

Kapucinski trg 13
4220 Škofja Loka

T: (04) 51-70-305
E: skofjaloka@alpetour.si

Delovni čas 
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota, nedelja, praznik: zaprto

Turistična poslovalnica bo od 12. novembra dalje začasno ZAPRTA. Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.

 

Turistična poslovalnica RADOVLJICA

Kranjska cesta 9
4240 Radovljica

T: (04) 53-20-445
E: radovljica@alpetour.si

Delovni čas od 26. oktobra 2020 do 28. februarja 2021 
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota, nedelja, praznik: zaprto

Delovni čas od 11. 9. do 23. 10. 2020 in od 1. 3. do 24. 6. 2021
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota: 8.00 – 12.00

Prodajno mesto je od 16.11.2020 do nadaljnjega zaprto. Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.

 

Turistična poslovalnica JESENICE

Cesta maršala Tita 18
4270 Jesenice

T: (04) 58-09-755
E: jesenice@alpetour.si

Delovni čas od 26. oktobra 2020 do 28. februarja 2021 
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota, nedelja, praznik: zaprto

Delovni čas od 11. 9. do 23. 10. 2020 in od 1. 3. do 24. 6. 2021
ponedeljek – petek: 7.00 – 17.00
prva in zadnja sobota v mesecu: 8.00 – 12.00

Prodajno mesto je od 16.11.2020 do nadaljnjega zaprto. Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.

Turistična poslovalnica DOMŽALE

Ljubljanska cesta 82
1230 Domžale

T: (01) 72-20-016
E: domzale@alpetour.si

Delovni čas od 26. oktobra 2020 do 28. februarja 2021 
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota, nedelja, praznik: zaprto
Prvi trije in zadnja dva delovna dneva v mesecu, razen
v času počitnic, ko velja poseben urnik
ponedeljek – petek: 7.00 – 19.00
sobota v času predprodaje vozovnic: 8.00 – 12.00

2. – 4. november: 8:00 – 16.00

Delovni čas od 11. 9. do 22. 9., od 7. 10. do 23. 10. 2020 in od 1. 3. do 24. 6. 2021
ponedeljek – petek: 9.00 – 17.00
sobota: zaprto
Prvi trije in zadnja dva delovna dneva v mesecu, razen
v času počitnic, ko velja poseben urnik
ponedeljek – petek: 7.00 – 19.00
sobota v času predprodaje vozovnic: 8.00 – 12.00

Prodajno mesto je od 16.11.2020 do nadaljnjega zaprto. Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.

 

Turistična poslovalnica TRŽIČ

Predilniška 1
4290 Tržič

T: (04) 59-63-280
E: trzic@alpetour.si

Delovni čas od 19. 10. 2020 dalje
ponedeljek – petek: 9.00 – 14.00
sobota: zaprto

Prvi in zadnji delovni dan v mesecu, razen v času počitnic, ko velja poseben urnik
ponedeljek – petek: 6.00 – 17.00
sobota: zaprto

Turistična poslovalnica bo od 13. novembra dalje začasno ZAPRTA.  Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.

 

 

Turistična poslovalnica PTUJ

Miklošičeva ulica 2
2250 Ptuj

T: (02) 23-50-206
E: ptuj@alpetour.si

Delovni čas 
ponedeljek – petek: 8.00 – 16.00
sobota, nedelja, praznik: zaprto

Turistična poslovalnica bo od 11. novembra dalje začasno ZAPRTA. Ob delovnikih smo za potnike dosegljivi od 7.00 do 15.00 ure po telefonu 04 20 13 220 in po mailu info@arriva.si.